Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jamilao 

Baden bei Wien

45 fotek červen až červenec 2013 - zobrazení 13 komentářů
Asi 30km od Vídně se na východním okraji Wienerwaldu, tedy Vídeňského lesa, rozkládá vyhlášené lázeňské město Baden bei Wien. Zdejší léčivé sirné prameny jsou známy lidem již odpradávna a dopomohly k tomu, aby se z města stala vyhledávaná turistická lokalita.
Území, na kterém se nynější město nachází, bylo pro své prameny vyhledáváno již starými Římany. Za vlády císaře Claudia se dnešní Baden stal součástí provincie Panonie. Římanům se tehdy podařilo z oblasti i okolních kopců vyhnat veškeré původní keltské obyvatelstvo, usadit se zde a vytvořit nové osídlení, které pojmenovali Aquae Pannoniae.

Největší rozkvět město zažilo v 18. a 19. století za vlády císaře Františka I., který si ho vybral jako své letní sídlo. Císař zde tak mohl trávit spoustu času se svým příbuzenstvem. Městečko však lákalo také celou řadu zámožných šlechticů a umělců. Pobýval zde Ludwig van Beethoven, který právě zde složil svou Devátou symfonii. Mozartovo Ave verum pak zase bylo slavnostně uvedeno v místním kostele sv. Štěpána. V roce 1812 došlo k ničivému požáru, po kterém muselo být město kompletně zrekonstruováno. Přestavbou byl pověřen architekt J. Kornhäusel, díky němuž se dnes město pyšní biedermeierovskou elegancí a barevností. Tento styl je typický pro měšťanskou kulturu německy mluvících zemí, je to jakási měšťanská obdoba empíru, která byla oblíbená zejména v první polovině 19. století.
Dnes v Badenu najdeme 14 sirných léčivých pramenů, které chrlí minerální vodu o teplotě 36°C. Každý den tudy proteče 6,5 milionu litrů minerální vody. Ve zdejších celoročních termálních lázních si můžete užívat jak vodních radovánek, tak badenských lázeňských procedur.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron